22.03.2020  personel ilan sistemi

Kısa Çalışma Ödeneği Başvuruları Başlıyor

Tüm ülkeyi saran koronavirüs salgını ve beraberinde getirdiği ekonomik şartlar nedeniyle bir çok işveren tarafından merakla beklenen kısa çalışma ödeneği uygulaması başvuruları yarın başlıyor. 23.03.2020 tarihinde başlayacak olan başvuruların internet üzerinden İşkur’a yapılacağı duyuruldu.

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz kısa çalışma ödemeleri hakkında Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, kısa çalışma ödeneği başvuruları nasıl yapılır sorusu da yanıt bulmuş oldu. Bakan Selçuk; işveren tarafından hazırlancak olan kısa çalışma ödeneği başvuru formunun İşkur İl Müdürlükleri için özel olarak açılan e-mail adreslerine gönderileceğini belirtti.

Kısa Çalışma Aylığı Uygunluk Testi Yapılması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, İşkur üzerinden kısa süre içerisinde yapılacak açıklamaların takip edilmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İstikrar Paketi kapsamına alınan Kısa Çalışma Ödeneği için yapılacak başvuruların ardından, İŞKUR Teftiş Başkanlığı tarafından uygunluk tespiti gerçekleştirilerek işlem yapılacak.

Konuyla ilgili gelişmeler oldukça sitemizden bilgi alabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

personeleman.com