23.03.2020  personel ilan sistemi

QNB Finansbank Kredi Ödemelerini Erteliyor

Kamu bankalarının hazırladığı destek paketlerine özel sektörün de girmesiyle, kredi yapılandırma seferberliği başlamış oldu. Daha önce Ziraat Bankası, Vakıf Katılım, Halk Bankası, İş Bankası ve Akbank ile Qnb Finansbank da çeşitli önlemlerini duyurdu.

Ziraat Bankası Koronavirüs önlemleri:

Ziraat Bankasından yapılan bilgilendirmeye göre; Maaş bankası olarak Zİraat bankasını tercih etmiş olan firmalara, işten çıkarma yapmaması şartıyla, firma limitini 3 aylık maaş gideri kadar artıracak. Ayrıca ay sonuna kadar ödeme tarihi gelecek kredi taksitleri için 6 aya kadar ertelemeye gidecek. Bireysel müşteriler de ertelemeden faydalanabilecek.

Halkbank da Ekonomik İstikrar Kalkanında

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım gibi Halk Bankası da gün içerisinde açıkladığı önlem ve destek paketi ile Ekonomik İstikrar kalkanı vurgusu yaptı. Kredi ödemelerini yapamayan vatandaşların ve şirketlerin ödemelerini 6 ila 12 aya kadar ödemesiz öteleyeceğini bildirdi.

İstihdam azaltmaya gitmeyi düşünmeyen müşterilerine de destek olan Halk Bankası, 3 aylık maaş giderleri kadar kredi limit artırımına gideceğini açıkladı.

İşbankası, Qnb Finansbank ve Akbank da gün içerisinde duyurduğu paketlerde, kredi ötelemesi ve maaş ödemesi yapan müşterilerine ekstra limit vereceklerini açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

personeleman.com